Czekaj...

Szybkie logowanie

Logowanie standardowe

Tworzenie nowego konta

Prezent ślubny
Prezent ślubny
Utworzony przez Mapra 5 maja 2023 12:11

Co obecnie daje się w prezencie ślubnym? 
Ile powinno się dać znajomym na weselu? 
Ile włożyć do koperty? 

4 odpowiedzi

Post napisany przez FranceskaFrania 9 maja 2023 11:27

Między 300-400 zł - dzisiaj za tzw przysłowiowy talerzyk ;)

Post napisany przez AgataM 10 maja 2023 14:30

Ja bym więcej nie dała.

Post napisany przez cmon 15 maja 2023 06:37

Moim zdaniem każdy wie ile chce dać w kopercie. Problem pojawią się wtedy,gdy idziesz na wesele do ludzi z którymi za bardzo kontaktu nie masz,ale nie wypada odmowic. Nie lubię takiej trzebofilii. Jeżeli osoba jest ci bliska to wiesz o wiele wcześniej o weselu i się na to przygotowujesz. Wiesz wtedy ile chcesz po prostu dać w prezencie,a nie ile trzeba dać. Jak masz z kimś bliski kontakt,a krucho z kasą to możesz otwarcie o tym powiedzieć i ja jako panna mloda mówiłam "słuchaj,nie obchodzi mnie kasa, ważne,żebyś byl". Ale jeżeli ludzie zapraszają osoby z którymi nie maja kontaktu to tak się to właśnie kończy i są wieczne dyskusje na temat kopert.
Jako dodatek do koperty proponuję oryginalnie kubeczki z Bolesławca Coś ciekawszego niż typowe wino czy inne alkohole. https://andyceramika.pl

Post napisany przez JagodaMarciniak 2 czerwca 2023 21:23

Robienie prezentów to swego rodzaju sztuka do jakiej trzeba mieć trochę wyczucia. Jeżeli chodzi o wesele to zdania są zawsze podzielone w tym temacie. Nie chodzi o to aby być skrajnym w danej kwestii, tylko znaleźć jakieś rozsądne wyjście z sytuacji. Sama jakoś nie jestem przekonana do dawania drogich prezentów ponieważ nie powinno to być traktowane jak wyścig. Tworzy to jedynie niepotrzebne podziały wśród gości. Nic nie stoi na przeszkodzie by znaleźć coś oryginalnego w przystępnej cenie. Dobrze też żeby nie było to coś co już prawdopodobnie państwo młodzi dostaną. Dlatego ciekawą propozycją jest biżuteria robiona ręcznie, czego najlepszym przykładem jest wisiorek serce - https://artyferia.pl/produkt/wisiorek-serce-lancus(...) Nie znajdziemy drugiego takiego egzemplarza więc będzie to prezent stworzony na indywidualne zamówienie. Do tego jakaś ręcznie robiona karta z życzenia i mamy prezent jak znalazł.

Polecamy

Targi Ślubne Wedding 6 MARZEC 2022 - PGE NARODOWY
30.00zł