Czekaj...

Szybkie logowanie

Logowanie standardowe

Tworzenie nowego konta

Jaka sprawdzona nawierzchnia na taras?
Jaka sprawdzona nawierzchnia na taras?
Utworzony przez cmon 8 marca 2022 08:14

Kochani szukam pomysłu na taras. Co proponujecie, co się u was sprawdziło jako posadzka i z czego zadaszenie?
Zdjęcia mile widziane 

2 odpowiedzi

Post napisany przez talta 8 marca 2022 08:50

Taras zadaszony normalnym dachem, żadne tam poliwęglany. Zalety : wiosną, latem i jesienią, bez względu na pogodę (upał, deszcz) to jest dodatkowy, najczęściej używany "pokój". Jet to też "stanowisko dowodzenia" do prac ogrodowych. Wady : zacienia okna dlatego ważne, by pomieszczenie do którego przylega miało dodatkowe okna. U mnie wykusz tę rolę spełnia w 100% więc mam jasny salon, w dodatku naturalnie "klimatyzowany", bo taras od południowej strony sprawia, że w salonie latem jest przyjemnie chłodno a zimą ciepło (wiatry !). Na podłodze deska kompozytowa (kupowaliśmy w Leroy Merlin: https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/t(...) , początkowo zastanawialismy się nad zamówieniem tarasu z naturalnego drewna, potem jednak trochę sobie poczytalismy o jego właściwościach i doszliśmy do wniosku, zę jednak deska kompozytowa będzie praktczniejsza i mieliśmy rację)., Nie trzeba jej szorować, czyścic, wystarczy zamieść. Wczesną wiosną myję ją zwykłym wężem ogrodowym (karcher to już w ogóle luksus). Uwielbiam swój taras.

Post napisany przez Mapra 27 lipca 2022 10:51

Drewno uważam za kiepski pomysł chyba że ktoś ma czas każdego sezonu skrobać, malować i impregnować . Niestety teras po zakupie domu był juz gotowy, gdybym miała wybór byłby wykonany z zupełnie innego materiału. Podejrzewam, ze za kilka lat będę musiała powierzchnię na tarasie wymienić. Bo pomimo regularnej impregnacji moje drewno nie wyglada tak dobrze.

O wiele lepsza jest deska tarasowa kompozytowa. Taką ma moja siostra i ma mniej problemów niż ja. Deska wyglada bardzo dobrze, nie widać praktycznie użycia, jest bezobsługowa i wyglada praktycznie tak samo jak drewno.
Pozwolę sobie dać tutaj namiar na dobrą firmę, która zajmuje się montazem tarasów.Działają we Wrocławiu oraz okolicach: https://tarasywroclaw.pl/

Polecamy

Targi Ślubne Wedding 6 MARZEC 2022 - PGE NARODOWY
30.00zł