Czekaj...

Szybkie logowanie

Logowanie standardowe

Tworzenie nowego konta

Jaka alternatywa dla kawy
Jaka alternatywa dla kawy
Utworzony przez Mapra 31 stycznia 2023 11:22

cześć dziewczyny  od pewnego czasu próbuję zrezygnować z kawy. Pijam dziennie 3-4 kawy rozpuszczalnej z mlekiem bez laktozy (czasami mleko kozie), bez cukru. Niestety kawa nie działa na mnie pobudzająco (często chcę mi się wręcz spać po kawie), jestem po prostu uzależniona od smaku.
Czy znacie/pijacie lepsze alternatywy zwykłej kawy ? Słyszałam o zielonej kawie, któraś pija ? 

1 odpowiedzi

Post napisany przez cmon 9 lutego 2023 09:32

Rozpuszczalna kawa to tylko napój kawopodobny- na dodatek choc wydaje się to dziwne- jest częstą przyczyną reakcji nadwrażliwości (pokrzywki, zaczerwienienia). Jeśli chcesz poczuć pobudzenie polecam sypaną kawę, albo alternatywne metody parzenia, które dają dużo wiecej mocy samej kawie. Jeśli chcesz poczuc kopa może wypróbuj guaranę? możesz kupić w proszku lub w tabletkach.
Z kofeiną jest tak, że po pewnym czasie nasz organizm się uodparnia na jej działanie i potrzebujemy coraz większych dawek. Mogło się tak stać tez u Ciebie, aczkolwiek ilość kofeiny w kawie rozpuszczalnej jest mocno wątpliwa, wiec może jakbyś spróbowała się napić prawdziwej kawy to efekt pobudzenia zostałby osiągnięty.
Proponowałabym zaparzyć sobie zwykłej kawy ;)
Zastanów się też nad kupieniem sobie takiej dobrej jakości kubka termicznego https://kubekcontigo.pl/streeterville-contigo-kube(...)
Dla mnie jest to obowiązkowy gadżet w pracy w biurze ;) 

Polecamy

Targi Ślubne Wedding 6 MARZEC 2022 - PGE NARODOWY
30.00zł