Czekaj...

Szybkie logowanie

Logowanie standardowe

Tworzenie nowego konta

Kupowanie ubrań
Kupowanie ubrań
Utworzony przez Julka Malarz 5 października 2020 09:52

Dziewczyny, pomocy...
Mam pytanie bo czegos na prawde nie rozumiem, a juz mnie to frustrowac zaczyna.
Mam okolo 50 czesci garderoby, liczac plaszcze, buty, absolutnie wszystko. Nie jestem tak bardzo minimalistyczna, po prostu wiecej chyba nie potrzebuje, na pewno nie duzo wiecej. ALE... to sa raczej tanie ubrania. Z sieciówek, i to tanich. W moim domu sie raczej kupowalo ubrania I sprzety na ilosc, nie jakosc... A ja teraz jestem raczej mloda studentka, ledwo czynsz place, nie stac mnie na drozsze (jeszcze nie). Ale tak strasznie, strasznie mnie flustruje ze co jakis czas musze the ciuchy wymieniac bo sa w koszmarnym sztanie. Jak zaczne im sie przygladac, to mak ochote wyrzucic 80% szafy. Obiecuje sobie, ze doprowadzic kiedys do tego, ze bede miala garderobe moze nie duza, ale wszystko bedzie ladne i porzadne. Tylko ja juz nie wiem, CZY TO W OGÓLE MOZLIWE zeby ciuchy zostaly na dlugo? I mam tu na mysli kupowanie ubran za moze kilkaset zl za sztuke, zamiast kilkudziesieciu (ale tez nie kilka tys zl). I mam na mysli podstawowe ciuchy, jakies sweterki, dzinsy, buty, noszone kilka razy w tygodniu. Powiedzmy, kupienie torebki, która wytrzyma kilka lat, nie kilka miesiecy. Albo butów. Dzinsów! Dzinsy na kilka lat, nie kilka miesiecy? Czy tak sie w ogóle da? I nie mówie o posoadaniu 30 par dzinsów, Bo jesli nosisz ta pare raz na pól roku to wiadomo ze wytrzyma. Mówie o posiadaniu 3 par dzinsów. I zeby one wytrzymaly dlugo... Nie wiem, czy ja jestem takim koszmarnym psujem, nie potrafie dbac o takie rzeczy, czy po prostu nigdy w zyciu nie mialam porzadnego kawalka garderoby który by zostal na dlugo...? Bede na prawde wdzieczna jesli mi powiecie jak to wyglada w rzeczywistosci, jestes is pewnie bardziej doswiadczone. Bede bardzo wdzieczna jesli mnie uspokoicie, ze jak juz bd mogla sobie na porzadne ciuchy pozwolic, to skoncza sie moje w tym temacie frustracje 

10 odpowiedzi

Post napisany przez talta 5 października 2020 10:58

To zależy, bo czasami te droższe rzeczy też są jednosezonowe. Przy czym czasami wcale nie wynika to z ich złego składu tylko z "delikatności". Mam tak np z butami, mam wrażenie że nie są one produkowane na polskie chodniki ;) Przy kupowaniu ubrań i butów staram się jednak zwracać uwagę na jakość oraz wybieram dobrej jakości produkty. Tak aby coś potem służyło mi na dłużej.
Bardzo często szukam również kodów rabatowych na ubrania oraz buty w sieci. Dzieki temu udaje mi się praktycznie zawsze kupić coś konkretnego taniej. 

Post napisany przez AgataM 19 lipca 2021 12:06

Jestem tego samego zdania. A jeśli chodzi o bieliznę to co preferujecie?

Post napisany przez cmon 21 lipca 2021 14:31

Wiesz, nikt Ci nie zagwarantuje tego, ze ubranie będziesz nosiła przez wiele lat. Dużo tutaj zależy od tego jak dbasz o ubrania, jak je nosisz oraz ile je pierzesz. Jesli codziennie nosisz nawet najlepszej jakości ubrania to po jakimś czasie bedzie nosiło oznaki zużycia. Sama nie patrzę się tak bardzo na firmę ale raczej na to czy dany fason do mnie pasuje, z jakiego materiału jest wykonane dane ubranie. Oraz czy ciuszek będzie paswał do pozostałych ubrań w mojej szafie.
Jeśli szukasz dobrych jakosciowo ubrań ale w cenie, ktora będzie odpowiednia dla studentki, polecam ubrania od Bershka. Zerknij sobie na ding jakie promocje ma obecnie sklep.  https://ding.pl/bershka,755

Post napisany przez JagodaMarciniak 28 lipca 2021 23:20

Dokładnie jest tak jak piszecie. Zakup wysokiej jakości produktów z pewnością da nam satysfakcję na długi czas. Rozwiąże także problem posiadania tysiąca rzeczy w których nie chodzimy na codzień, a kupiłyśmy bo akurat były na promocji :) Jeśli chodzi o wybór bielizny to oczywiście mamy ich kilka rodzajów. Warto skupić się na tej najważniejszej, a jest to z pewnością bielizna nocna . Każda z nas ma trochę inne podejście do jej wyboru, natomiast głównymi wyznacznikami jest wygoda oraz komfort noszenia. Dobrze jest wybierać fasony niekrępujące naszych ruchów ponieważ to podstawa dobrego snu. Wysokiej jakości materiały użyte do jej uszycia to także gwarancja utrzymania higieny intymnej. Na rynku znajdziemy wiele produktów, a najszybszą metodą zakupu od dawna są sklepy internetowe. Wystarczy zajrzeć chociażby tutaj - https://vissavi.pl/78-bielizna-nocna by się o tym przekonać. Zastanówmy się jeszcze nad jedną kwestią, czy chcemy podążać za aktualnymi trendami, czy szukamy czegoś bardziej klasycznego :)

Post napisany przez Marry 29 lipca 2021 13:48

po prostu patrzcie na skład ubrań. taka jest prawda że po tym się poznaje ubranie a nie po metce.

Post napisany przez 19 sierpnia 2021 11:52

trzeba zwracać uwagę na skład ubrań, nie muszą być wcale drogie ;) ja raczej preferuję kupowani czegoś droższego, ale zeby jakość była lepsza ;)

Post napisany przez maniula 31 sierpnia 2021 09:40

Wydaje mi się, że najlepiej patrzeć na vinted, bo jednak ekologia. Zamiast nowe rzeczy można kupić coś w dobrym stanie lub nawet nowego z metką bo na kogoś nie pasuje.

Post napisany przez Rita Rita 9 września 2022 16:41

Jak budżet okrojony to warto poszukać dobrych second-handów lub właśnie jak wcześniej wspomniano przeglądać vinted. Często można znaleźć zadbane ubrania z dobrych materiałów za ułamek ceny.  Zresztą taka metoda to podstawa przykładowo przy stylizacjach vintage opartych na oryginalnych ubraniach https://bestyle.pl/styl-vintage-co-to-za-moda-i-ja(...) , a może takie poszukiwania ubrań z drugiej ręki zainspiruję Cię przypadkiem do vintage :)

Post napisany przez eysa 13 marca 2023 07:16

Tak jak tutaj piszą: patrz na składy, ale też kupuj w dobrych sklepach. Dobrych nie mam na myśli drogich, ale raczej omijaj sieciówki, a szukaj takich sklepów jak Hibou (polskie marko modowe), które nie robią masówki,

Post napisany przez Jagoda19 2 czerwca 2023 09:57

Jeśli chcesz, aby nowa damska garderoba cieszyła i sprawiała Ci przyjemność, zacznij od zrozumienia swojego stylu i preferencji. Dobrze jest inwestować w podstawowe, wszechstronne elementy garderoby, takie jak dobrze dopasowane jeansy, neutralne bluzki i klasyczne sukienki, które można łatwo zestawiać i stylizować na różne okazje. Nie zapomnij też o akcentach osobistego stylu, takich jak ulubione kolory czy modne dodatki, które dodadzą unikalności i pewności siebie do twoich outfitów. Przede wszystkim, zaufaj swojemu gustowi i ciesz się tworzeniem wyjątkowej garderoby, która odzwierciedla Twoją indywidualność!

Polecamy

Targi Ślubne Wedding 6 MARZEC 2022 - PGE NARODOWY
30.00zł