Czekaj...

Szybkie logowanie

Logowanie standardowe

Tworzenie nowego konta

Jak urządzić mała kuchnię
Jak urządzić mała kuchnię
Utworzony przez talta 31 stycznia 2023 14:39

Jak w temacie. Co powinno się w niej znaleźć? Co odradzacie? 

3 odpowiedzi

Post napisany przez Mapra 1 lutego 2023 09:13

Przy małej kuchni oczywiście szuflady przede wszystkim, zabudowa pod sufit, piekarnik z funkcją mikrofali lub odwrotnie ( ja mam niestety oddzielnie ) dobre oświetlenie. Pojemna lodówka ( max wysoka jak się da!) z zamrażarką. Pojemniki do przechowywania najlepiej kwadratowe bo okrągłe zbierają miejsce. Zastanowić się czy sens kupić czajnik elektryczny czy lepiej zwykły na indukcję co by nie stało za dużo na blacie. Blat w ciągłości nie cięty tu 50 cm potem indukcja kolejne 50 cm bo to się nie sprawdza najlepiej jak ma się dużo powierzchni użytkowej jednorazowo. Zastanowić się czy śmietnik serio w szafce czy nie lepiej jakiś dekoracyjny poza szafką aby móc ją jeszcze maxymalnie wykorzystać na przechowywanie! Można by się zastanowić nad mniejszą zmywarką bo w małej kuchni nie ma sensu 60-80 cm. Gniazdka dobrze dostępne aby nie musieć przepinać sprzętów. No i czy nie poszerzyć parapetu by i tam można było postawić np. Bazylię lub Miętę lub kosz owoców aby nie zabierały miejsca na blacie! To tak na szybko co w mojej malutkiej kuchni zauważyłam :)
Jeśli zależy Ci na tym aby pomieszczenie było funkcjonalne polecam kontakt z projektantem wnętrz;
https://marengo-architektura.com/

Od siebie polecam to studio projektowania wnętrz z Krakowa, powinni doradzić Ci jak urządzić pomieszczenie tak aby było wygodne. 


Post napisany przez Aneta1981 16 kwietnia 2023 19:40

A jakieś pomysły w kwestii sprzętu do gotowania?

Post napisany przez ALicja78 20 kwietnia 2023 22:15

Aranżacja naszej kuchni to bardzo ważna kwestia. Musimy w pełni wykorzystac możliwości jakie daje nam remont generalny. W dzisiejszych czasach nie ma sensu szukać oszczędności bo bardzo mało zmienia się na rynku. Wybranie wysokiej jakości produktów wykończeniowych, da nam spokój na długie lata. Podobnie jest z samym wyposażeniem. Wybierając kuchnię, warto zdecydować się na parową. Dania z niej wychodzą o wiele lepsze niż tradycyjnie. Sprawdzone przepisy znajdziemy bez problemu na takich portalach jak - https://uwielbiam.pl/przepis/deser-mascarpone-mang(...) Wszystko będzie zależało oczywiście od naszego podejścia, czy robimy bardziej klasyczne dania, czy szukamy nowości. Jedno jest pewne, każdy znajdzie dla siebie coś idealnego.

Polecamy

Targi Ślubne Wedding 6 MARZEC 2022 - PGE NARODOWY
30.00zł